header

43. Międzynarodowy Bieg
Warciański - 22.10.2023 r.
12 PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA 10 KM KOBIET

Ruszamy z zapisami na 44. Międzynarodowy Bieg Warciański

Uwaga! Wystartowały zapisy na 44. Międzynarodowy Bieg Warciański, który odbędzie się w niedziele 20 października 2024 r. w Kole. Start  o godzinie 12:00.

W ramach imprezy odbędą się również 13. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 km.

Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:

ZAPISY

Z dumą ogłaszamy że, Polski Związek Lekkiej Atletyki po raz drugi z rzędu wybrał Koło na gospodarza PZLA Mistrzostw Polski w biegu kobiet na 10 km. Impreza zostanie przeprowadzona podczas 44. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego, który odbędzie się 20 października 2024 roku.
Decyzja PZLA jest docenieniem fachowości i profesjonalizmu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Nasza jednostka może zapewnić, że tegoroczna edycja Mistrzostw Polski również zostanie przygotowana zgodnie z rangą tej imprezy; tj. z zachowaniem wszelkich przepisów World Athletics oraz regulaminem PZLA.
Ponadto możemy być pewni, że po raz kolejny w Kole na starcie zamelduje się elita polskich biegaczek i biegaczy. Władze PZLA postanowiły bowiem że, Bieg Warciański będzie jednocześnie jedną z kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w Tokio w 2025 roku.
Zachęcamy do śledzenia kolejnych komunikatów na stronie internetowej i profilu facebook MOSIR oraz zapisów na 44. Międzynarodowy Bieg Warciański.

43.Międzynarodowy Bieg Warciański za nami. Wydarzenie to zapiszę się grubymi zgłoskami na kartach historii miasta, gdyż w ramach tegorocznej edycji naszego biegu odbyły się 12. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 km. Na te wyjątkowe zawody kolanie czekali dwa lata. W 2021 roku zapadła bowiem decyzja, że to właśnie Koło będzie gospodarzem tej mistrzowskiej imprezy. Organizatorzy biegu stanęli na wysokości zadania, dokładając wszelkich starań by podkreślić rangę tych zawodów.

Na linii startu 43. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego stanęło 433 biegaczy i biegaczek. Wśród nich 17 najlepszych Polek, które rywalizowały o mistrzostwo kraju. Bieg wystartował punktualnie o godzinie 12:00. Wbrew prognozą warunki do rywalizacji były bardzo dobre. Koło ominęły ulewne deszcze a temperatura wahała się w okolicy 11 stopni Celsjusza.

Najlepszą formę zaprezentowała Sabina Jarząbek. Zawodniczka KKL Kielce o blisko minutę wyprzedziła faworytkę i ubiegłoroczną mistrzynię Izabelę Paszkiewicz (34:03). Dla Sabiny Jarząbek jest to trzeci medal mistrzostw Polski na tym dystansie. Dwa lata temu zdobyła brąz a przed rokiem srebro. Zwycięstwem w Kole Sabina Jarząbek skompletowała mistrzowską kolekcję krążków na dystansie 10 km. Notabene identycznie układały się jej lokaty na pudle w Biegu Warciańskim. Smaczku wygranej Jarząbek dodaje, że trasa biegu sprzyja kielczance w poprawianiu jej wyników życiowych. W tym roku zwyciężając w Biegu Warciańskim ponownie wybiegała życiówkę uzyskując czas 33:06. Podium Mistrzostw Polski i Biegu Warciańskiego uzupełniła debiutantka Monika Dubiella, która finiszowała z czasem 34:13.

Wśród mężczyzn pierwszy na mecie zameldował się Adam Głogowski z wynikiem 30:28. Drugą lokatę zajął Szymon Gumkowski (31:29). Na trzecim miejscu z czasem 31:31 uplasował się Wiktor Kujawa z Kościelca.

Wynik Wiktora Kujawy jest najwyższym miejscem osiągniętym przez lokalnego biegacza w klasyfikacji generalnej całej historii Biegu Warciańskiego. Zawodnik trenujący na co dzień w KS AZS UWM Olsztyn wygrał tym samym klasyfikację najlepszych zawodników z powiatu kolskiego. Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Wojnickiemu (35:27) a trzecie Marcinowi Wojewodzie (36:09). Wśród kobiet tryumfowała Michalina Walczak-Pecyna (39:44), drugie miejsce zajęła Monika Wojciechowska (40:47), a trzecie Justyna Wałowska (40:59).

Najszybszymi mieszkańcami Koła zostali Łukasz Wojnicki (Andre Team) i Monika Wojciechowska (Kolka Team).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zawodnicy i zawodniczki KB Maraton Turek, którzy wyprzedzili Kolkę Team i AKS Watahę Pabianice.

Pełna klasyfikacja 43 Biegu Warciańskiego znajduję się na stronie Foxter Sport pod linkiem: WYNIKI

-19-20 PAŹDZIERNIKA 2023 (CZWARTEK, PIĄTEK)

PŁYWALNIA MIEJSKI ul. KOLEJOWA 7 w godz. 7.30-18.00

-21 PAŹDZIERNIKA 2023 (SOBOTA)

HALA MOSiR ul. SZKOLNA 2B W GODZ. 9.00-12.00

-22 PAŹDZIERNIKA 2023 (NIEDZIELA)

HALA MOSiR ul. SZKOLNA 2B W GODZ. 9.00-11.00

INFORMUJEMY TAKŻE ŻE ZAPISU NA BIEG W DNIACH 19-21 PAŹDZIERNIKA 2023 MOŻNA DOKONAĆ TYLKO OSOBISCIE W BIURZE ZAWODÓW  W GODZINACH FUNKCJONOWANIA BIURA ZAWODÓW LUB TELEFONICZNIE POD NR.TEL 601 24 66 22Serwis biegwarcianski.pl używa plików cookie.  

Zrozumiałem