Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków biegania 26 października 2014 roku do miasta Koła na 34 edycję Międzynarodowego Biegu Warciańskiego.
Będzie mi niezmiernie miło powitać Was na starcie w miejscowości Chełmno, gdzie będziecie mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji na dystansie 10 km.
Mam nadzieję, że kolski bieg na stałe zagości w Waszym kalendarzu biegowym, ponieważ oprócz możliwości zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami dajemy Wam szansę na pobicie rekordu trasy, który od 2000 roku dla mężczyzn wynosi 28:45:88, a dla kobiet 32:43:35.
Zapraszam wszystkich serdecznie do Koła już jesienią tego roku.
Małgorzata Łukasik- p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka
Sportu i Rekreacji w Kole

Biegnę dla Antosia...

W najbliższą niedzielę, 26 października 2014 r., podczas 34. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego możemy pomóc 14-miesięcznemu Antosiowi. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 20 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. złotych na jego leczenie.
 Antoś urodził się z wadą serca. Przeszedł już dwie operacje, teraz czeka go kolejny zabieg, na który rodzice gromadzą środki. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Serce Dziecka w Warszawie.
Pomóc może każdy uczestnik biegu. Wystarczy odebrać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego deklarację w postaci kartki na koszulkę z napisem "biegnę dla Antosia" w dniach 25-26 października przy biurze zawodów w godzinach jego pracy, zlokalizowanym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole ul. Szkolna 2B, 62-600 Koło.
Bieg na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 11.30 w Lasku Rzuchowskim w Chełmnie nad Nerem. Trasa pobiegnie szosą obok Pomnika Ofiar Faszyzmu i dalej do Koła ulicami: Dąbską, al. Jana Pawła II, Włocławską, Niezłomnych, Prusa, Sienkiewicza, Szkolną, Konarskiego, 3 Maja, z metą w Parku im. Stanisława Moniuszki.
 Na starcie pojawi się również reprezentacja pracowników Banku, zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej już ponad 330 osób w całej Polsce.
 W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu "Biegajmy razem" sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu zdrowia lub życia. Od 2013 roku - wraz ze swoją Fundacją - zorganizował 79 charytatywnych akcji biegowych, do których przyłączyło się ponad 20 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,31 mln zł.                                                                                                  

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronie www.biegajmyrazem.pkobp.pl lub www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem.Serwis biegwarcianski.pl używa plików cookie.  

Zrozumiałem