header

43. Międzynarodowy Bieg
Warciański - 22.10.2023 r.
12 PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA 10 KM KOBIET

Za nami kolejna, już trzydziesta ósma, edycja Międzynarodowego Biegu Warciańskiego z rekordową liczbą uczestników.

Odbywający się w niedzielę 38 Międzynarodowy Bieg Warciański zgromadził na starcie największą w historii imprezy liczbę zawodników, wśród, których nie zabrakło tych ze ścisłej polskiej czołówki.

Stawka prezentowała się niebywale Grycko, Dobrowolski, Trzaskalska, Brzezińska, Jagielska, Lisowska, Andrzejczak, Pobłocka-Dobrowolska a szybka trasa zwiastowała arcyciekawe zmagania.

W biegu głównym na 10 km wystartowało 588 biegaczy a w dyscyplinie Nordic Walking udział wzięło 56 uczestników. W sumie 644 pasjonatów biegania i marszu.

W biegu na 10 km najszybszy był zeszłoroczny zwycięzca Tomasz Grycko, który pokonał trasę w czasie 30:15, drugi był Emil Dobrowolski z wynikiem 31:10, a trzecią lokatę zajął Aleksander Dragan z czasem 31:41.

Rywalizacja wśród pań była bardziej zacięta. Tryumfowała faworytka Ewa Jagielska z rezultatem 33:12. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksadra Lisowska (33:19), która o włos wyprzedziła Izabelę Trzaskalską (33:19)  – zadecydowały ułamki sekund.

W marszu Nordic Walking bezkonkurencyjna była Agnieszka Mielecka, która 5 km trasę przybyła w czasie 31:57. Drugie miejsce zajęła Beata Joźwiak. Podium uzupełniła Justyna Przybylska. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Włodzimierz Remisz. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Piaskowski. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Czesław Werner.

Najlepszym wśród biegaczy z powiatu kolskiego był Wiktor Kujawa z Kościelca (11 w klasyfikacji generalnej), który dobiegł na metę w czasie 33:25. Drugie miejsce przypadło Robertowi Bagińskiemu (Kościelec), z wynikiem 36:11. Podium uzupełnił Marcin Wojewoda z Koła (36:12).

W kategorii kobiet najlepszą w powiecie okazała się być Michalina Walczak-Pecyna przed Justyną Wałowską, natomiast trzecie miejsce na podium zajęła Małgorzata Wojtaszek z Koła.

Wśród biegaczy z Koła najlepszym wynikiem pochwalić się może Marcin Wojewoda (36:12) z drużyny Koło Biega, który wyprzedził w tej klasyfikacji Jarosława Sarniaka (38 :05) z ekipy Geberit Team oraz Pawła Lenartowicza, który uzyskał czas 38:09.

Najlepszą zawodniczką z Koła okazała się być Małgorzata Wojtaszek, która uzyskała czas 43:49, drugie miejsce zajęła Marta Marszałek z czasem 44:08. Na najniższym stopniu podium stanęła Daria Wieczorek (44:15).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa TKKF Kolejarz Bydgoszcz, wygrywając rywalizację z drużynami Koło Biega oraz KB Maraton Turek. W sumie sklasyfikowano 14 ekip.

Wszystkim Zawodnikom gratulujemy znakomitych wyników i zapraszamy do udziału w 39 Międzynarodowym Biegu Warciańskim w przyszłym roku.